2022/10/06

SERVE-aplikacja dla bezpieczeństwa

Przez wiele lat obserwowaliśmy jak bardzo kwestie bezpieczeństwa odsuwane są na dalszy plan. Czas to zmienić i to jest ten moment. 

Prezentujemy innowacyjną aplikację dla bezpieczeństwa SERVE.

Cele aplikacji to: 

-Edukacja użytkowników w zakresie działania systemów ochrony PPOŻ oraz pierwszej pomocy. 

-Ochrona zdrowia i życia w razie zagrożenia. 

-Mniej nierówności. Pełny dostęp do budynku dla osób z niepełnosprawnościami. 

Aplikacja jest darmowa w wersji dla użytkownika, nie śledzi oraz nie zbiera danych. Logowanie do niej realizowane jest hasłem. 

W aplikacji znajdziemy najpotrzebniejsze informacje dotyczące pierwszej pomocy. Zakładka ta zawiera dokładne instrukcję udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Przykłady działania opisane krok po kroku wraz z materiałami wideo i dokładną prezentacją. Dodatkowo możemy znaleźć zakładki pod tytułem: ratownictwo medyczne oraz ochrona przeciwpożarowa, w których znajdziemy treści takie jak instrukcja wykonania RKO na dorosłym czy dziecku, instrukcję obsługi gaśnicy oraz zasady bezpiecznej ewakuacji. 

Opcja, która jest całkowicie innowacyjna to zakładka o nazwie „plany ewakuacyjne”. Jest ona skierowana głównie do zarządców budynków. Na podstawie  planów budynku, my tworzymy indywidualne plany ewakuacyjne dla wybranego obiektu. Na życzenie zarządcy zwracamy uwagę użytkowników na wybrane miejsca czy sytuacje. Dodatkowo, w aplikacji mogą znaleźć się dedykowane filmiki z danego obiektu, ukazujące proces ewakuacji z konkretnych miejsc krok po kroku. 

Kolejną opcją ratującą życie jest zakładka „ratunek SOS”. W przypadku bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia, przez aplikację zostaje nawiązany czat z ochroną obiektu. Aplikacja posiada możliwość zakomunikowania co się stało oraz w jakiej lokalizacji znajdują się osoby poszkodowane. Osoba, która nie może sama ewakuować się w razie zagrożenia, może otrzymać od zarządcy konkretne wskazówki. Dodatkowo osoby z niepełnosprawnościami mogą komunikować gdzie się znajdują.W aplikacji znajdują się specjalnie komunikaty głosowe dla osób niewidomych, spersonalizowane plany ewakuacji dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się oraz wskazane na planach strefy bezpiecznie. 

W aplikacji niezwykle ważną rolę odgrywają również komunikaty push. 

Dają one możliwość przekazywania konkretnych komunikatów ostrzegawczych oraz informacyjnych wszystkim użytkownikom budynku jednocześnie. 

Komunikat żółty- sprawy użytkowe budynku. 

Komunikat czerwony- ostrzeżenie dotyczące bezpośredniego niebezpieczeństwa. 

Dla zarządcy budynku z poziomu aplikacji desktop przewidziana jest możliwość wysyłania spersonalizowanych informacji dla wszystkich użytkowników oraz 10 podstawowych komunikatów w trzech różnych językach (angielski, niemiecki, ukraiński)

Aplikacja posiada również fundację „jestem poza budynkiem”, która w przypadku ewakuacji pozwala zliczyć osoby ewakuowane, bez konieczności narażanie własnego życia.  

Zainstaluj i sam przekonaj się jak to działa. 

Stań się odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo. 

Odwiedź naszego instagrama @servesecurity i dowiedz się więcej.